PAVELDĖTO NEKILNOJAMOJO TURTO PARDAVIMAS

Vienas iš įsigyti nekilnojamąjį turtą – jį paveldėti. Jei jums šitaip pasisekė, bet matote, kad paveldėtas NT tikrai nėra reikalingas, greičiausiai norėsite jį gauti ir gauti pižamą, kurį reikės investuoti taip, kaip jums reikės. Paveldėto nekilnojamojo turto pardavimas nėra kažkuo kitoks nei kitokio NT, bet klausimas vis viena kilti gali įvairių.

KADA GALIMA?

Jei numanote, kad jums priklauso tam tikras NT, gali būti, kad jau žinote, jog norėsite gauti. Vis tik pardavimas galimas tik po paveldėjimo teisės liudijimo gavimo ir nuosavybės teisės įregistravimo. Verta paminėti, kad šiuo atveju turtas gali būti du kartus apmokestinamas: pirmą kartą mokamas paveldimo turto mokestis, o antrasis – gyventojų pajamų mokestis parduodant NT.

PAVELDIMO TURTO MOKESTIS NEMOKAMAS:

  • kai turtas paveldimas po sutuoktinio mirties;
  • kai tai yra iš pirmos eilės giminaičių paveldimas turtas. Pirmos eilės giminaičiai – vaikai, Įvaikiai, tėvai, globėjai, globotiniai, seneliai, vaikaičiai, broliai ar seserys.

Kitas svarbus potencialus paveldėtas turtas yra jo vertės nustatymas. Tai galima padaryti dviem būdais:

  • pagal VĮ Registrų centro nurodytą vertę;
  • Užsakius individualią turto vertinimo paslaugą.

Daugeliu atvejų parankesnis antrasis būdas, nes nurodyta vertė gali būti žymiai mažesnė, nei realiai esama.

AR GALIMA NEMOKĖTI GYVENTOJŲ PAJAMŲ MOKESČIO?

Šis mokestis apskaičiuojamas kaip tam tikras procentas nuo skirtumo tarp gautų  nekilnojamojo turto pardavimo pajamų ir jo vertės, išskaičiuojant visus privalomus mokėjimus bei išlaidas remontui, jei tokių buvo. Gyventojų pajamų mokesčio kai kuriais atvejais galima nemokėti:

  • jeigu šį nekilnojamą turtą jau turite ne trumpiau kaip 10 metų ;
  • jeigu ne trumpiau kaip 2 metus tai yra jūsų deklaruota gyvenamoji vieta;
  • jeigu tai yra jūsų deklaruota gyvenamoji vieta trumpiau nei 2 metai , bet per vienerius metus nuo pardavimo įsigysite ir deklaruosite kitą gyvenamąją vietą.
© BALTICS Realty

Compare listings

Compare